Online Sergiler/ Hilal Tezel

Müze gezmek, sergilerde kaybolmak, eserlerin hikâyesini okumak, o tarifsiz zevki ölümsüzleştirmek adına fotoğraflar çekmek… Hepimizin sevdiği fakat bu süreçte uzun süredir özlemekte olduğu bu aktiviteyi evinizden çıkmadan hatta oturduğunuz yerden kalkmadan yapabilirsiniz. Sanat merkezleri sergilerini sanatseverler için dijital ortama taşıdılar. Biz de sizin en popülerlerini derledik. Keyifli gezmeler…

1-Arkas Sanat Merkezi

İzmir’de 1875 yılından beri Fransız Fahri Konsolosluğuna hizmet veren binanın bir bölümü, Fransız Hükümeti tarafından yirmi yıllığına kültür ve sanat amaçlı kullanılması için Arkas Holding’e tahsis edildi ve Kasım 2011’de Arkas Sanat Merkezi açıldı. Dokuz adet sergi odası ve bir atölyenin bulunduğu sanat merkezi her yıl çeşitli sergilere ev sahipliği yapıyor. Sanat merkezinin sunduğu hizmetle Ara Güler Merhaba İzmir, Picasso: Gösteri Sanatı, Arkas Koleksiyonu’nda Osmanlı Halı Sanatı ve daha birçok sergiyi online bir şekilde gezebilirsiniz.

http://www.arkassanatmerkezi.com/article.aspx?pageID=11

2-Galeri Soyut

1990 yılında açılan Galeri Soyut, üç sergi salonu ve yaklaşık 600m2 alanı ile Türkiye’nin en büyük özel sanat galerilerinden biridir. Yılda yaklaşık 40 sergiye ev sahipliği yapan galeri, Ankara’da bulunur. Bu süreçte ise galerideki Frekans 2020, Palete Yansıyanlar, İz Bırakanlar ve birçok sergiyi online olarak gezebilirsiniz.

3-İstanbul Modern Sanat Müzesi

Türkiye’nin ilk modern sanat müzesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi sergilerini online platforma taşıdı! Aşağıdaki linkten Sanatçı ve Zamanı, Lütfi Özkök: Porteler, Şimdinin Peşinde sergileri olmak üzere geçmişteki sergileri de online olarak gezebilirsiniz.

https://www.istanbulmodern.org/tr/sergiler/sanatci-ve-zamani-sanal-tur_2249.html

4-Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık

Yapı Kredi kapılarını açtı! Sanatseverler için sergilerini online platforma taşıdı. Kulis:Bir Tiyatro Belleği, Bir Zamanlar Toroslarda, Orhan Pamuk: Balkon, İlhan Berk Şiir Her Yerdedir ve dahası için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

https://sanat.ykykultur.com.tr/sergiler

5-Pera Müzesi

İstanbul’un en geniş kapsamlı müzelerinden biri olan Pera Müzesi sergilerini dijital ortama taşıdı. Minyatür 2.0, Bir Rüyanın İnşası, Düşlerin Kenti İstanbul gibi birçok sergiyi online olarak gezmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

https://www.peramuzesi.org.tr/dijital-sergiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikte Kopyalama Yasaktır. ©️ Bu yazının her türlü telif hakkı yazarın kendisine ve/veya temsilcilerine aittir. Yazıların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
  • No products in the cart.
Sohbeti aç
Canlı Destek