ÖĞRENCİ TV KANALI KENDİ TİYATRO EKİBİNİ KURDU

öğrencitv
ÖĞRENCİ TV KANALININ
KURUCUSU GENÇLER
KENDİ TİYATRO EKİPLERİNİ KURDU.
            Kahramanmaraş'lı genç yetenek, Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölüm Başkanı, Öğrenci TV kanalı kurucu üyelerinden  Ömer Faruk Salman kendi tiyatro ekibini kurdu.

            Kahramanmaraş'ta Lise okuduğu yıllarda tiyatro oyunculuğu yapmaya başlayan Salman şimdi ise Niğde'de başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Üniversite içerisinde çeşitli bölümlerden arkadaşlarını toplayarak tiyatro ekibi kurdu.


            Ekibi ile ilgili konuşan Salman ''Türkiye'nin çeşitli illerinden arkadaşlarımız ile bir aradayız. Hem Öğrenci TV projemizde hem de Tiyatro ekibimizde, Sivas'tan Ankara'dan İstanbul'dan Mardin'den Kahramanmaraş'tan Mersin'den ülkemizin dört bir yanından farklı kültürlere sahip kişiler ile bir aradayız. Bu bizim için büyük bir avantaj oluyor. Herkes kendi kültüründen birbirine birşeyler öğretiyor. Ben Kahramanmaraş Tarhanasını çok arkadaşıma tanıttım. İlk başta tuhaf birşey bu cips gibi ama çok ekşi diyorlar. İçlerinde öncesinden tanıyan ve yeniden tatmak isteyen de oluyor. Biz bir ekip olmaktan çok aile gibiyiz. Bu şekilde kaynaşmayı sağladıktan sonra zaten projeleri başarılı bir şekilde gerçekleştirmek zor olmayacaktır. Şu an dönem bitmek üzere ve finaller başlayacak. Bizim ilk hedefimiz 2.Dönem Vatan, Millet sevgisi ile ilgili bir oyun çıkartmak. Bu süreç ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.


            Okul ile birlikte bu kadar işi bir arada nasıl yürüttüğü sorularına ise ''Biz bu işi severek yapıyoruz. Ben 21 tane tercih yapmıştım. Hepsine Radyo ve Televizyon Programcılığı yazdım. Çünkü gerçekten bu bölümü istiyordum. Öğrenci TV her hangi bir resmiyeti olmayan ve kar amacı gütmeyen sadece bizim kendimize isim olarak kullandığımız bir kavram. Tiyatro ise zaten sevmeden yapılabilecek bir sanat değil. Biz bu işlere gönül veriyoruz. Bu yüzden okul dışında birçok vaktimizi bunlar için ayırıyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder