TEKNOLOJİ, EMLAK VEYA GAYRİMENKUL'E DAİR...

            Emlak veya Gayrimenkul İlanları ve Emlak veya Gayrimenkul Yatırımcısı…

            Teknolojinin her geçen gün gelişerek, hızlı bir şekilde yol kat etmesi… Diğer yandan teknolojinin beraberinde getirdiği nimetlerden faydalanmayanların yâda faydalanamayanların sözüm ona zamanın standartlarına bir türlü ayak uyduramayanlar…

            Yukarıda yaptığım giriş aslında her şeye uygundur fakat ben Emlak diğer bir Adıyla Gayrimenkul yatırımını konu alan sektöre ve teknolojinin nimetlerinden faydalanmak adına neler yapılabilir şeklinde bilgiler vermeye çalışacağım dilimin döndüğü kadar.

Emlak Ofislerini bilirsiniz; işletenleri genellikle Emlakçı diye anılır. Satılık yâda Kiralık olan Emlak veya Gayrimenkulleri ilgili yatırımcısıyla buluşturarak komisyon elde ederler…


            Birde Emlakçıya komisyon vermekten ziyade kendi emlak veya gayrimenkul’ünü satan yâda kiraya vermek isteyenler var. Bunlarda sahibinden olarak adlandırılır. Arada komisyon işi falan olmadığından dolayı genellikle emlak veya gayrimenkul satıcılarının tercihi bu yöntem, fakat bu yöntemi genel olarak değerlendirdiğimiz de ciddi bir çevre potansiyelinin gerektiğini de es geçmemek gerekiyor.  Bunun yanı sıra; yatırımcıyı da es geçmiyorum onların en sevdiği de bu yöntem sonuçta onlarda yatırım yapmak istediklerinde sahibinden satılık yâda kiralık olan ilanlara öncelikle göz atıyorlar.

            Bunun için birde teknolojinin getirdiği nimetleri konu içine aldığımız da; Yatırımcıların Emlak veya Gayrimenkul arayışlarını ilk olarak internet üzerinden yaptığı da inkâr edilemeyecek bir gerçek haline geldi. Bu durum Emlak Ofislerini az çok sıkıntıya düşürse de, çevre potansiyeli olan olmayan bütün şahıslar sahibinden satılık yada kiralık ilanlarını online olarak internet aracılığıyla yatırımcısına ulaştırabiliyor.   

            Emlak Ofisleri ise; Aracılık yaptığı, alıcı ile satıcıyı buluşturarak komisyon elde ettiği işinde teknolojinin nimetlerinden faydalanmayıp, zamanın standartlarına ayak uydurmazsa; satılık yada kiralık olan emlak veya gayrimenkul ilanlarını bürosunun camında sergiletmekten öteye götüremez. Emlak Ofisleri alıcı ile satıcıyı bir araya getirmek adına ilanlarını yatırımcısına ulaştırmak ve daha fazla kâr elde etmek istiyorsa, o zaman zamanın standartlarına ayak uydurmak zorunda…

            Emlak Ofisleri zamanın standartlarına ayak uydurup, teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyorsa; Öncelikle İnsanların teknolojiyle iç içe olduğunu ve Emlak veya Gayrimenkul yatırımcısının internetten online araştırma yaptığını göz ardı etmemelidir. Bunun için kendi Emlak Ofisinin ilanlarını yayınlayabileceği bir internet (web) sitesi diğer bir adıyla kendi Emlak sitesini kurmak zorundadır. Sosyal medya hesapları ulaştırarak ilanlarını ve ilanlarının linklerini buradan paylaşmalıdır. Unutulmamalıdır ki! sosyal medya dönüşümlü olarak bir kitle sağlar. Büyük emlak veya gayrimenkul ilan siteleri başta olmak üzere yerel ve bölgesel ölçekte yayın yapan emlak sitelerinde de, emlak veya gayrimenkul ilanlarını yayınlamalıdır. Yine bu konuda altını çizeceğimiz diğer bir husus ise, arama motorlarının emlak sitelerine girilen ilanları indexlemesi, yatırımcılar online olarak internette emlak veya gayrimenkul araması yaptığında çıkan sonuçlar yine sizlerin ilanlarıdır.

Buna örnek verecek olursak;
            “Kahramanmaraş Doğukent’de Satılık 3+1 Daire” şeklinde; gerek kendi Emlak siteniz, gerekse de ulusal, bölgesel yada yerel emlak sitesinde verdiğiniz emlak veya gayrimenkul ilanı, arama motorları tarafından indexlenir. Sonuç olarak ise, Kahramanmaraş Dogukentte Satılık 3+1 Daire diye arama motoruna yazıldığında, ilanınızı girdiğiniz emlak sitesine ait sonuç çıkar. Tıklandığında ise sizin ilanınıza ulaşılır.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder