Geleneksel "Kutsal Uyarıcılar" Haftamız Kutlu Olsun! – ERTAN ÖZYURT

ertan özyurt
            Pazarcık Fikir Atölyesi ve Düşünce Derneği (PFADD) Yönetim Kurulu Üyesi Ertan ÖZTURT’un kaleminden… Geleneksel "Kutsal Uyarıcılar" Haftamız Kutlu Olsun!

            "Noel kutlamayın" diyerek, aslında Noel kutlamasına kendince engel olmak yerine, Hıristiyan dünyasının Dinî Bayramını aşağılamanın derdine düşenler var...
Yav size ne…?!

            "Kurban Bayramında, kurban kesmeyin" diyen bir İrlandalı, bir Rus, bir Irak'lı, Filistin'li Hıristiyan’a rastlamadık hiç…
O zaman size ne oluyor?

            Hangi hakla başka bir dinin bayramını aşağılıyorsunuz?
            Bunu davranışın, cehaletini ilan etmekten başka ve kendi din ve kutsal günlerine saldrılmasına zemin hazırlamaktan başka ne işe yarıyor, "Ey kendini bu dinin söz söyleyeni olarak gören zır cahil..?!

            Ama ne hikmetse (!) Noel kutlamayın diye bağıran bir çok "Müslümanı" bir kere cami önünde namaz saatini beklerken göremedik hiç..!

            159 kere hacca gidişini ballandıra ballandıra anlatıyorsun, ama komşunun evinde kazan kaynamaması çok da umurunda olmuyor...!

            Kendi dinî yaşantınızı düzelttiniz, sıra topluma istikamet vermeye mi geldi şimdi!?...

ERTAN ÖZYURT
Pazarcık Fikir Atölyesi ve Düşünce Derneği (PFADD)
Yönetim Kurulu Üyesi


            Sizde netyazi.com[at]gmail.com adresine yayınlamamızı istediğiniz, kendinize ait, orjinal ve özgün içeriklerinizi yollayabilirsiniz. Yolladığınız içerikler gözden geçirilip, değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder