Haber Sitesi Kurmak İsteyenlere Tavsiye

          Haber Sitesi Nasıl Kurulur? Haber Sitesi Scripti? Haber Sitesi Yazılımı? Haber Sitesi Açmak? Gibi sorulara cevap aramak için arama motorlarını sık sık meşgul ediyorsanız… 

Bu yazımda size kurmuş olduğum yerel bir haber sitesini kurarken edindiğim deneyimleri ve çalıştığım Gazisoft firması ve Gazisoft firmasından aldığım haber sitesi yazılımı ürünü hakkında bilgi vereceğim.  Akabinde ise memnun kaldığım Gazisoft firmasının ürün ve hizmeti konusunda tavsiyede bulunacağım.            2015 yılının başlarına doğru doğduğum, büyüdüğüm, ekmeğini yediğim Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi için haber sitesi kurmaya karar vermiştim. Haber sitesine gireceğim haberleri ise kendi imkânlarım ve Pazarcık’ta 1973 yılında beri yayın hayatını sürdüren ve günlük baskısı yapılan Pazarcık Gazetesi’nden alarak girecektim.

            Başlarda joomla, wordpress gibi içerik yönetim sistemleriyle haber sitesi kurmayı düşündüm fakat daha sonra işinin hakkını veren kurumsal bir firmadan haber yazılımı satın alarak haber sitesi kurmak daha mantıklı gelmişti. Burada amaç hazır haber yazılımına para ödemekten ziyade hizmet satın almaktı… Yani herhangi bir sorun, problem ile karşılaştığım zaman çözüme kavuşturmak için benim yerime ilgilenecek alanında uzman bir ekipten alacağım hizmetti.

            Sonrasında ise uzun araştırmalar sonucunda birçok haber yazılımı için firma ve ürün araştırdım. Birçok firmayla karşılaştım, hepsiyle iletişime geçtim. Sonra bu firmaların ürün ve hizmetleri hakkında webmaster forumlarında yapılan yorumlara bile baktım. Hatta ve hatta ürünlerini almadığım halde dostluk kurduğum insanlar bile oldu neyse en sonunda uzun uzun araştırmalarımın sonucunda Gazisoft firmasını buldum. Öncelikle Gazisoft firmasının ürünlerini inceledim daha sonra ise bu firma hakkında yapılan yorumlara baktım; ürün ve hizmetler konusunda en çok olumlu yorumlara sahip, tavsiye edilen bir firmaydı, tabiri caizse %100 müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firmaydı. Gazisoft firmasının ürün ve hizmetinden faydalananlar hep memnuniyetlerini dile getirmiş çeşitli birçok platformda…

            Uzun süren araştırma yolculuğumun sonrasında; Gazisoft firmasının internet sitesine girdim ve üye oldum. Müşteri Panelinden iletişime geçerek ürün ve hizmetleri hakkında bilgi almak istediğimi söyledim, sağ olsunlar birebir diyalog kurarak bana yardımcı oldular. Aslında işin en önemli kısmı da buydu ürün almaktan çok hizmet satın almaktı. Gazisoft firmasının personeli bu ihtiyacımı fazlasıyla karşıladı. Öğrenci olduğumdan dolayı kredi kartına taksit istediğimi söyledim GG üzerinde ürünü koyarak kredi kartına vade farksız taksitli bir şekilde sahip oldum. Daha sonrasında ise almış olduğu haber yazılımının kurulumu başta olmak üzere karşılaştığım tüm sorun ve problemlerde destek talebi kanalıyla belirttiğim sorun ve problemin çözüme kavuştuğu müjdesini vermek üzere en geç 1 saat içerisinde bana dönüş yapıldı.

            Gazisoft firmasından almış olduğum haber yazılımı hakkında birkaç kelam etmek gerekirse; yerel ölçekli girdiğim haber sitesi işinde benim ihtiyaçlarımı fazlasıyla karşıladı. Ayrıca güncellemelerde hemen haberdar ediliyordum, ftp bilgilerimi gönderdiğimde haber yazılımının bütün güncellemelerini hızlı bir şekilde karşılandı. Haber yazılımı ile ilgili birkaç sorunla karşılaştım o sorunlar ise tamamen benden ve sunucudan kaynaklanıyordu. Yedek almadan header.php isimli dosyadan değişiklik yaptım fakat ufak bir hatam yüzünden haber sitemde problem geldi. Gazisoft destek paneline durumu bildirdim hemen hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdular. Bunun haricinde birde sunucudan kaynaklanan bir sorun meydana gelmişti bundan dolayı da bana yardımcı oldular hatta sunucuyu aldığım firmanın karşılaştığım sorunu çözüme kavuşturması için nasıl yapılacağı konusunda bile yardımcı oldular.

            Şimdi ise haber yazılımın v5 sürümü çıkmış, kısa süreli geçiş paketi kampanyası yapmışlar. 200 TL gibi bir ücretin ödenmesi halinde yazılımın V4’den V5’e yükseltileceğini söylediler bana… Hem Gazisoft Haber Yazılımı V5 hoşuma da gitmedi değil, üstelik yeni sürümde Mobil Haber Servisini de tam istediğim gibi yapmışlar. Manşet eklentisini dahi yerleştirmişler. Kendimi toparladıktan sonra Gazisoft firmasının yeni Haber Yazılımı V5 sürümüne geçiş yapacağım.

            Belki de yeni yıla yeni sürümle giriş yaparak hemşerilerime sürpriz yapabilirim. Gazisoft firmasından almış olduğum haber yazılımı ürününden çevrimiçi destek almaya devam etmek için yeni sürüme en kısa zamanda geçiş yapacağım. Müşteri memnuniyeti doğrultusunda verdikleri hizmeti değerlendirmemi isterseniz, Gazisoft Firmasının sağlamış olduğu ürün, destek ve hizmet takdire şayandır.

            Bence Üründen ziyade ödediğiniz ücret hizmet bedelidir. Eğer sizde Haber sitesi, şehir portalı veya mobil uygulamalar yaptırmak istiyorsanız Gazisoft firması ile çalışmanızı tavsiye ederim.

            Yalnızca Haber Yazılımı açısından ve fiyatı açısından düşünmek yanlış olur. Alacağınız herhangi bir ürün için önemli olan destektir. Destek varsa garanti’de vardır. Alacağınız ürün ve hizmet garantili olsun.

            Gazisoft firmasının ürün ve hizmetleri hakkında bilgi almak istiyorsanız resmi internet siteleri www.gazisoft.com  ’a göz atabilirsiniz.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder