Elektronik Bilet veya E-Bilet’in Avantajları Nelerdir?

            Hatırlarsanız! Daha önce E-bilet Nedir? E-Bilet'in Avantajları Nelerdir? Başlıklı konuyu ele alarak sizleri Elektronik Bilet diğer kısa adı E-Bilet konusunda bilgilendirmeye çalışmıştım. Bu yazım da ise Elektronik Bilet’in (e-bilet) avantajlarına beraberce göz atacağız. 

Elektronik Bilet veya E-Bilet’in 
Avantajları Nelerdir?

-          İnternet üzerinden yapılan online (çevrimiçi) bilet işlemleri sayesinde, herhangi bir acenteye gidip sıra bekleme derdine son vererek zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor.

-          Elektronik Bilet veya e-biletlerin çalınması mümkün değildir. Bilet kontrol işlemleri sırasında kimlik bilgileri karşılaştırılması yapıldığı için güvenlik açısından da sağlamdır.


-          Elektronik bilet veya e-bilet bilgilerinin çıktısını istediğiniz zaman internet üzerinden alarak kullanabilirsiniz. Normal biletler de sık karşılaşılan unutma, kaybetme, çaldırma gibi durumları ortadan kaldırır.

-          Elektronik Bilet veya E-bilet’inizi hava yolu firmasının belirlediği uygun fiyattan alırsınız. Böylelikle acente gibi aracı kurumlara ek komisyon ücreti vesaire ödemekten kurtulursunuz. Paranız cepte kalır.-          Kullanılan çevrimiçi check-in sistemi uygulamasıyla elektronik bilet veya kısa e-bilet’inizle havaalanına gitmeden doğrudan uçağa giderek oturacağınız koltuğu seçebilirsiniz. Üstelik! Check-in sırası beklemezsiniz.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder