Aileyi, Sevgiyi, Dostluğu, Birlik ve Beraberliği Anlatan Filmler

 
        Bu yazımda; Türk Sinemasının efsane olmuş birkaç filmini hatırlatacağım sizlere; sevginin, ailenin, dostluğun, birlik ve beraberliğin ne demek olduğunu anlatan o güzel filmleri hatırladınız değil mi?

            Paraların bozuk olduğu fakat adamlıkların sağlam olduğu dönemden kalan; Türk Sinemasının tabir yerindeyse altın eserleridir Yeşilçam klasikleri… Defalarca izlememize rağmen her izlediğimizde ilk defa izlemiş gibi bir heyecan yaşatıyor insana...Türk Sinemasının bu efsane klasiklerini aslında biz çok özlüyoruz… Haksız mıyım?
            Bu güzel eserlere emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Dediğim gibi, defalarca izlememize rağmen her izlediğimizde sanki ilk defa izliyormuş gibi bir heyecan yaşıyoruz… Ah o eskiler yok mu eskiler? Ne de güzel değil mi o eskiler?


Ailenin, Sevginin, Dostluğun, Birliğin, Beraberliğin, Kardeşliğin… Ne demek olduğunu anlatan, Türk Sinemasının efsanevi fakat vazgeçilmez o güzel filmlerini hatırlamak adına bir kaçına göz atalım. Eğer sizde bu listeye eklememiz için film önerecekseniz yorum olarak belirtmeniz yeterlidir. 

1 - GÜLEN GÖZLER
2 - DELİSİN
3 - TOSUN PAŞA
4 - MAVİ BONCUK
5 - SÜT KARDEŞLER
6 - SELVİ BOYLUM - AL YAZMALIM
7 - NEŞELİ GÜNLER


Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder