Hostinger’den Ücretsiz Web Hosting

 Bu yazımda size faydalanmanız için araştırdığım, tavsiye etmem için ise kendim deneyerek tecrübe ettiğim bir hizmeti sizlere sunmak istiyorum. Dünyanın önde gelen ünlü hosting firmalarından olan Hostinger firması yeni müşterilerinin kendi hizmetleriyle tanışması amacıyla ücretsiz web hosting hizmeti sunuyor. Üstelik! Sunulan bu web hosting hizmetinde herhangi bir reklam veya kısıtlama bulunmazken, hostinger firması, ücretsiz web hosting hizmetine ömür boyu para ödemeden ücretsiz bir şekilde faydalanacağınızın da garantisini veriyor.
            Şuana kadar birçok kişi tarafından kullanılan, hostinger firmasının sunduğu ücretsiz web hosting hizmetini sizler için elimden geldiğince araştırdım. Üye oldum, bu ücretsiz sunulan buhizmetten bir zat kendim de faydalanmaya başladım akabinde ise bu deneyimimi sizinle paylaşmaya karar verdim.

            Eğer webmaster olma konusunda; web tasarım ile ilgili kendinizi geliştirmek istiyorsanız veya bir yerden başlamanız gerekiyor fakat nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız ya da aksine ilk etapta ne yapacağınızı biliyorsunuz fakat para harcamak istemiyorsanız bence bu hizmet tam size göre, artık sizde dünyanın önde gelen ünlü hosting firması hostinger’in hizmetlerinden faydalanın. 


Kaybedecek hiç bir şeyiniz yok. Aksine bu adım özellikle webmaster olma yolunda; kendinizi geliştirmek ve yetiştirmek adına hayatınızın dönüm noktası olabilir. Belki yıllar sonra kendinizi yetiştirmek ve geliştirmek adına attığınız bu ilk adımla bir proje gerçekleştirebilir. Gazetelerin, Dergilerin, Haber Sitelerinin, Blog Sitelerinin sizin nasıl başardığınızı konu alan başarı hikayelerinizi okuyabilirsiniz. Unutmayın! En uzun yolcuklar tek bir adımla başlar. Başlamak ise; bitirmenin yarısıdır…            Her neyse biz tekrar konumuza dönelim; Hostinger firmasının sunmuş olduğu ücretsiz web hosting hizmetinin özellikleri ise başlıca şu şekildedir;

2000 MB Disk Alanı
100 GB Veri Transferi
Ücretsiz Alt Alan Adı
2 MySQL Veritabanı
2 E-posta Hesabı
Web Site Kurucu
Otomatik Yükleyici
Az Kararlı Sunucular
Düşük Öncelikli Destek
Veri Yedeği Yok…  

Şeklindedir. Bu saydığım özellikler sunulan ücretsiz web hosting hizmetinin başlıca özelliklerindendir. Yani Ürünün normal olarak ücretli olarak alacağınız web hosting’in özelliklerinden hiçbir farkı yok desem yeridir.

            Buradan ötesini sizin tercihinize, deneyiminize ve tecrübenize bırakıyorum.  Ha birde unutmadan söyleyeyim; ücretsiz web hosting hizmetinden faydalanırken kendi üst alan adınızı tescil ettirebiliyor veya yönlendirebiliyorsunuz. Yok! Eğer ilk aşamada para harcamak istemiyorum, ileride belki… Diyorsanız; o zamanda hostinger firması tarafından ücretsiz olarak sunulan alt alan adlarından (subdomain) faydalanabiliyorsunuz.

            Bu alan adlarının (subdomain) uzantıları ise; “.esy.es, .16mb.com, .96.lt, .hol.es, .pe.hu, .890m.com” şeklindedir. Bu alt alan adlarından herhangi birini seçerseniz internet sitenizin adresi örnek olarak;

alanadiniz.esy.es
alanadiniz.16mb.com
alanadiniz.96.lt
alanadiniz.hol.es
alanadiniz.pe.hu
alanadiniz.890m.com 

şekilinde olacaktır. 


Selam ve dua ile..

Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder