Haydi Bismillah diyerek; İlk Yazımızı Yayınlıyoruz..


Daha önceden kendi web sitelerine Wordpress’i kuranlar iyi bilir; wordpress’i kurduklarında örnek olarak, bir o kadar da ilkyazı niteliğinde bir yazı vardır “Merhaba Dünya” başlığında bir yazı…

                Şimdi bir de biz diyelim hep beraber; “Merhaba Dünya”…

                Hepimizin de bildiği üzere eskilerde günlük tutma olayı vardı hatırlarsanız; (hey gidi günler hey) işte o günlük tutma olayı şimdilerde teknolojinin hızla gelişip, bilgisayarlaşma oranının da artmasıyla beraber yerini blog sitelerine bırakmıştır.


                Hiçbir kodlama bilgisi olmadan şimdilerde herkes blog sitesi sahibi olabiliyor. Üstelik bu iş o kadar kolay ki; Mouse tutup, klavyeden birkaç tuş üzerinden parmak gezdirip enter’e basabilen herkes, ücretli veya ücretsiz yollardan blog sitesi sahibi olabiliyor. Üstelik bundan kazanç sağlayarak, ek gelir elde edenler dahi var. Söz veriyorum; blog sitesi açmak için izlenecek adımları ilerleyen günlerde buradan sizlerle paylaşacağım… ;) Neyse konu’yu daha fazla dallandırıp, budaklandırmadan devam edelim.


                Bilgi teknoloji’yi doğururken, teknoloji’de boş durmayarak bilgi’yi doğurmaya devam ediyor. Durum böyle olunca, gayesi olan her insan sürekli olarak bilginin peşinde koşmaya devam ediyor. (Takip edin gelecek onlarındır)

                Bugün teknoloji’nin sunmuş olduğu nimetlerden faydalanırken; bunun sadece benim hafızamda sınırlı kalmasının doğru olmayacağını düşündüm. Bu vesileyle bunu normal bir deftere yazsam yine bir anlam ifade etmeyeceği için bir blog sitesi açmaya karar verdim.
                Önce netyazilanlar.blogspot.com ismiyle blogger altyapısıyla blog sitemi oluşturdum, akabinde godaddy üzerinde kayıtlı netyazi.com alan adımı netyazilanlar.blogspot.com ‘a yönlendirerek sizlerin hizmetine sunuyorum… Herkese hayırlı uğurlu olsun.  Burada ki amacım; araştırmayı seven bir yapıya sahip olduğumdan dolayı, öğrendiklerimi yazıya dökerek başkalarının da faydalanmasını sağlamaktır.

                Web işlerinden ufak tefek anlıyorum fakat ilk defa bir blog sitesi deneyimi yaşayacağım.  "Merak et, Araştır, Yayınla, İnsanlar Faydalansın" amacıyla yola çıkarak bir blog sitesinin ötesinde “Bilgi Portalı” oluşturmayı hedef olarak belirttim. Şuan için tek başıma çıktığım bu yolda ilerleyen süreçte bu sayı sizlerin desteğiyle artacağını umuyorum…

                Bu arada unutmadan kısaca kendimi tanıtayım; Ben Burak ELİK, 1995 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde dünya’ya geldim. Yerel Yönetim’ler üzerine Önlisans mezunu sayılırım, tamamen kendi sorumsuzluğum yüzünden alttan bıraktığım birkaç dersim var. KSÜ – Pazarcık Meslek Yüksekokulu 2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim yılında hayırlısıyla mezuniyet belgemi alarak DGS ile en azından AÖF yâda Uzaktan Eğitim programı ile Kamu Yönetimi Lisans tamamlamasını yapacağım inşallah… ;)
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder