Emlak veya Gayrimenkul Nedir?

            
Bu yazımızda Emlak ve Gayrimenkul terimlerinin ne olduğuna bakacağız. Muhtemelen bu yazıyı okuyanların geneli bu terimlerin neler olduğunu biliyordur. Fakat bilmeyenler için ve de bilgimizi tazelemek amacıyla bir kez daha göz atalım bu terimlere…

            Öncelikle unutmamak gerekir ki; Emlak ve Gayrimenkul terimleri eş anlamlıdır.
             Emlak veya bir diğer adıyla Gayrimenkul dediğimiz terim; bağ, bahçe, arsa, arazi, bina gibi taşınmaz mal ve mülklerin ortak adına verilen isimlere denir.            Biz Türk milleti olarak en başta gördüğümüz yatırım aracı hiç şüphesiz; Emlak veya Gayrimenkul yatırımlarıdır. Güvenli bir yatırım aracı olmasının yanı sıra değerinin de sürekli artması, bu yatırım aracını daha cazip bir hale getiriyor.

            Emlak veya Gayrimenkuller; Ekonomik krizlerden ve kur dalgalanmalarından çok fazla etkilenmezken, uzun vade de sürekli büyüyen bir yatırım aracıdır.

            Emlak veya Gayrimenkullerin değeri; piyasanın gelişmesi ile önce değeri bilinmeyen Emlak veya Gayrimenkuller, piyasada arz-talep ilişkisine göre hak ettiği değere ulaşır.


            Evet! Ne diyorduk; Biz Türk milleti olarak Emlak veya Gayrimenkul yatırımını neden ilk sırada ve güvenli bir yatırım aracı olarak gördüğümüzün kanıtı olarak, yukarıda belirttiğimiz hususlar hiç şüphesiz geçerlidir. Buna binaen deyim yerindeyse; atalarımız, “Bir avuç altının olacağına, Bir avuç toprağın olsun” demişler. Buda Türk milleti olarak en başta gördüğümüz yatırım aracının neden Emlak veya Gayrimenkul olduğunu desteklemektedir.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder