Elektronik Para ve Ödeme Kuruluşu Papara Nedir?

                Bu yazım da sizlere Ülkemizin yerli elektronik para ve ödeme kuruluşu olan Papara hakkında bilgi vereceğim. Yazıma başlamadan önce şunu belirteyim; Bir zat kendim de kullanıyorum Papara’yı… Kendim memnun olduğum için sizlerle paylaşmayı düşünüyordum. Neyse bir fırsatını buldum ve size Papara’yı anlatmak adına yazacaktım ki, resmen beyin tutulması yaşadım. Hemen Papara  resmi sitesi www.papara.com a giriş yaptım. Saat gece 23.30 sularına geliyordu ki Online Destek Paneli halen aktifti. (Bunu herhangi bir sorunda hemen ulaşabileceğiniz etkili ve yetkili kişilerin olduğunu bilmeniz için belirtiyorum)

                Online Destek Paneli’nde bizi Zeynep hanım karşıladı. Kendilerine blog sitemde Papara ile ilgili olarak ziyaretçilerime bilgilendirme amaçlı tanıtım yazısı sunacağımı fakat bunun için yeterli bilgi ve fikire sahip olmadığımı belirttim. Sağolsun Zeynep hanım bu konuda gereken ilgi ve alakayı büyük bir hassasiyetle göstererek yardımcı oldu. Bunun neticesinde ise bu bilgilendirme amaçlı tanıtım yazısını sizlere sunuyorum.

Öncelikle Papara Nedir?

                Papara BDDK tarafından faaliyet izni almış, Ülkemizin Milli Elektronik para ve ödeme kuruluşlarındadır.  Sizde ücretsiz Papara hesabı açmak veya Papara hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız www.papara.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca BDDK’nın resmi sitesi üzerinden Papara ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. İlgili sayfa: http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Elektronik_Para_Kuruluslari/Elektronik_Para_Kuruluslari.aspx

Peki Papara ile neler yapılabilir?

                Banka havalesi ve ATM den PARA YÜKLE işlemi yapabilirsiniz.
                Papara ile Anlaşmalı Noktalar ve Banka havalesi ile PARA ÇEK işlemi yapabilirsiniz.
                Papara ile Online bir şekilde Fatura ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
                Papara ile Para talep edebilir veya Papara ile Para gönderebilirsiniz.
                Papara ile anlaşmalı OYUN firmalarına bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
                Papara ile ödeme kabul eden noktalardan alışveriş yapabilirsiniz.
                Paparanın sahip olduğu PCİ-DSS Level 1 güvenlik sertifikası ile güvenli bir şekilde Tüm kredi kartlarınızı Papara hesabınıza ekleyebilirsiniz. 3. Kişiler ile paylaşmadan kredi karınız ile güvenli bir şekilde sanal ortam da alış veriş yapabilirsiniz.

                Birde unutmadan belirteyim; “Papara hesabınıza 3 şekilde bakiye yükleyebilirisiniz. 1- Banka havalesi ile 2- Eğer Hesabınız onaylı ise Atm ile 3- Papara Anlaşmalı noktalarından yükleyebilirsiniz. Banka havalesi ve Atm den yüklerken herhangi bir komisyon alınmıyor. Aynı şekilde bankanıza çekerken de ücret alınmıyor.

Aynı zamanda Papara Müşterilerine Sanal Pos Hizmeti de sağlıyor.

                Eğer E-Ticaret siteniz varsa veyahut sosyal medya kanalları instagram, facebook gibi yerlerde satış yapıyorsanız bu hizmet tam size göre; Banka’ya gitmeden, müşterilerinize sunacağınız Kredi Kartı ile ödeme seçeneğini oturduğunuz yerde halledebilirsiniz.

                 Papara Sanal Pos Hizmetinden faydalanmak için; Herhangi bir giriş,kurulum ve aylık sabit ücret alınmıyor.

                Sadece internet siteniz üzerinden dönen hacim den %2.5 oranında başlayan komisyon kesiliyoruz. Ki buda normal banka üzerinden pos alacak olsanız, bankaya ödeyeceğiniz komisyondan ortalama olarak biraz daha az diyebilirim. Bunun haricinde papara sizden herhangi bir ücret talep etmiyor. Ayrıca papara hesabınıza yatan paranızı 1 iş günü içerisinde dilediğiniz banka hesabına aktararak kullanabilirsiniz.


                Bilgi ve fikir amaçlıdır. Daha detaylı bilgi için Papara Resmi sitesi www.papara.com u ziyaret ediniz.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder