E-Kitap ve E-Kitaplık Nedir?
Bu yazımda siz değerli okuyucularıma; E-Kitap ve E-Kitaplık Nedir? Konusunda bilgiler vermeye çalışacağım. 

E-Kitap ve E-Kitaplık dediğimizde konunun Elektronik kısmını kastediyoruz. Normal olarak Kitap ve Kitaplık olan terimlerin başına E- getirdiğimizde ise Elektronik Kitap ve Elektronik Kitaplık oluyor. 


Sözlüğe baktığımızda ise; E-Kitap ve E-Kitaplık terimlerinin, kitap ve kitaplık'ın elektronik ortamlarda okuyucuların kullanması için sunulan versiyonuna denir. 

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile beraber elektronik ürünler iyice hayatımıza girdi. 
Bu durum ise kullandığımız bir nevi hizmetlerin Elektronik ortamda sunulmasına ve bizlerinde elektronik ortamda bu hizmetlerden faydalanmamızı sağladı. Bunun en büyük örnekleri ise; E-Kitap (Elektronik Kitap)  ve E-Kitaplıklardır.  (Elektronik Kitaplık) 

Özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber, uygulama merkezlerinde (play store ve appstore) daha yaygın hale gelen E-kitaplar (Elektronik Kitap) beraberinde E-Kitaplıklarıda getirdi. 

Elektronik Kitap ve Elektronik Kitaplık'lığın hayatımıza girmesiyle maliyetinden baskı, kağıt ve mürekkep ücreti kalkan e-kitaplara daha ucuz birşekilde sahip olurken, fiziki olarak yer işgal etmeyen kitap koleksiyonlarımızın olduğu E-Kitaplıklar da sürekli yanımızda olmaya başladı. Bu durum ise; herhangi bir zamanda bize lazım olan kitabın elektronik versiyonuna hızlı bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor.
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder