Birbirinden Güzel; El Emeği Göz Nuru Hediyelik Ürünler Satılıyor

           
 Bu yazımda sizlere; el emeği göz nuru hediyelik ürünlerden bahsedeceğim. Öncelikle el emeği göz nuru dediğimiz ürünler; Anadolu toprakları üzerinde yaşayan başta annelerimizin - bacılarımızın kendi ufak tefek kaynak ve imkânlarıyla beraber, bin bir zahmet ve güçlükle ortaya koyduğu ürünlerdir.

            Tabi buna örnek vermek gerekirse; Anadolu’da Kız çocukları için doğduğundan itibaren çeyiz yapılmaya başlanır. Kız çocuğu belirli bir yaşa geldikten sonra çeyizini kendisi tamamlamaya çalışır. Bu süreçte; Oya, dantel, örgü, süs eşyaları gibi el işlemeleri ağırlıkta olur çeyiz için… Evet! Anadolu’da çeyiz demek; az imkân ve kaynaklara rağmen devler gibi eserler ortaya koymaktır. İçine emeği, sevgiyi, geleceği ve güzel günleri katarak yoğurmaktır aslında çeyiz hazırlamak…

            Evlerimizden, iş yerlerimize kadar büyük bir önem taşıyan el emeği göz nuru ürünlere şimdilerde ulaşmak artık daha kolay bir hale gelmiş. Bunu son zamanlar da yaptığım bir takım gözlemlerimden dolayı daha iyi kavradım.

            İnternetin hayatımıza girmesiyle beraber E-Ticaret kavramı da ortaya çıktı. Böylelikle; Fiziki olarak belirli standartlara sahip iş yerleri kendilerini internete taşıyarak sanal işyerlerini kurdular ve kar etmeye başladılar. Hatta ve hatta homeoffice yöntemiyle; maliye kaydını yaptırdıktan sonra, E-Ticaret sitesi kurarak satış yapıp, gelir elde edenler dahi vardı… Halende var. E-Ticaret’in büyüme hızı son zamanlar da gerçekten büyük bir ivme kazanmış durumda!

            Şimdilerde internet üzerinden sanal mağazalarını oluşturmak isteyen firma sahipleri

başta olmak üzere; E-Ticaret üzerinden gelir sağlamaya çalışanlar, kendi E-Ticaret sitelerini açmaktan ziyade, çeşitli e-ticaret siteleri aracılığıyla da satışlarını yapmanın yanı Sosyal Medya araçlarını da kullanarak kazanç sağlıyorlar. Sosyal Medya’da sanal mağaza açmak adına en popüler satış kanalı ise, başta instagram ve facebook sayfaladır.

            Özellikle instagram da gezerken birden çok satış sayfalarına rastlayabiliyoruz. Hem ne yalan söyleyeyim; görsel ağırlıklı içerik girildiğinden dolayı bu satış kanalının vitrinlerinde bulunan ürünler daha cazip ve çekici bir hale geliyor. En çokta butik, bijuteri gibi satış mağazalarının olduğu bu sosyal medya aracında; en çok ilgi gören ise el emeği göz nuru ürünler… Özellikle ev hanımları, aile bütçelerine katkıda bulunmak adına evde yaptıkları ürünleri/eşyaları başta sosyal medya satış kanalları olmak üzere internette satışa çıkararak kazanç elde ediyorlar.

            Homeoffice (homeofis) nedir? Homeofis Nasıl kurulur? E-Ticaret sitesi nasıl kurulur? İnternetten satış yapmak için gerekli belgeler? İnternetten nasıl satış yapılır? İnstagram üzerinden işletme sayfası açıp nasıl kazanç sağlanır? ? Facebook üzerinden işletme sayfası açıp nasıl kazanç sağlanır?  Gibi konularda yapacağım araştırmalardan sonra netyazi.com üzerinden sizlere bilgi vereceğim. Bizi takip etmeye devam edin.

            Neyse tekrar konumuza dönelim; aslında bu konuya ufak bir görsel destekli örnek üzerinden özet sunmak istiyorum. İnstagram’da en son karşılaştığım;  “Hediyelik Ürünler Dünyası” isimli @hediyeliya sayfasından örnek sunuyorum. (bu sayfa bana takip etme isteği attığından dolayı bu yazıyı yazma konusunda ilham aldım. Onun için bu sayfayı konumuza özet olması için örnek gösteriyorum) İnstagram’da resimleri kaydetme seçeneği olmadığından dolayı görselleri sayfanın sahibine DM atarak mailime atmalarını rica ettim. Sağolsunlar  beni kırmadılar… J


Hediyelik Ürünler Dünyası  www.instagram.com/hediyeliya @hediyeliya
Google Plus ile Paylaş

Kısaca: Net Yazı

www.netyazi.com bir dizi bilgi blogu
    BLOGGER YORUMLARI
    FACEBOOK YORUMLARI

0 yorum:

Yorum Gönder